Anul acesta, festivalul Hello Doggie și-a depășit recordurile anterioare, revenind în Parcul IOR cu o amploare mai mare și un program extins pe durata unui întreg weekend. Posesorii de câini și pisici au avut oportunitatea de a participa, alături de patrupezii lor, la mai multe competiții, demonstrații de dresaj și, în general, de a petrece timp de calitate cu prietenii lor pe Insula Câinilor.